CHP'Lİ BELEDİYELER DESTAN YAZIYOR

CHP'Lİ BELEDİYELER DESTAN YAZIYOR

CHP İktidar Hareketi Başkanı Rufay Karahan yazdı : “CHP’li Belediyeler gerçekten destan yazıyor”

CHP’li Belediyeler; Coronaviriüs belası mağduriyeti yaşayan tüm insanlarımız için tek kelime ile umut haline geldi.. İktidarın tüm engelleme planlarına rağmen yardım eli hiç eksik olmadı

RUFAY KARAHAN yazdı

(CHP İKTİDAR HAREKETİ BAŞKANI)

www.haber2000.com

Değerli okuyucular.. Tüm dünyayı esir alan Coronavirüs-covit 19 salgını ile herkes top yekün mücadele verirken, maalesef Türkiye’mizde, salgınla mücadeleden önce siyasi hesaplar öne çıktığına tanık olmaktayız

Büyükşehir Belediyelerini kaybeden siyasi iktidar, salgınla mücadele hareketinde CHP’li Belediyelerin halka hızlı bir şekilde ulaşıp, destekler sağlaması, Cumhur ittifakını ve AKP iktidarını oldukça tedirgin ettiği gibi mağdur vatandaşlara yapılan yardım hareketlerine karşı engelleme tavrı sergilemeleri  oldukça manidardır..

Siyasi iktidar aklı sıra CHP’li Belediyelerin, kendiden önce mağdur insanlarımıza ulaşmasını engelleme planı ile CHP’yi ve belediyeleri cezalandıracağını ve geri planda bırakacağı hesabını yaptı ama cezalandırdığı CHP’li belediyeler değil de, mağdur edilmiş vatandaşlarımız oldu..

Ve tabi ki halk; iktidarın bu ortamda bile partizanca tutumlar sergilemesine ve kendisine gelecek yardımları engellediğine yakından ve yaşayarak tanık oldu..

CHP’li Büyükşehir Belediyelerinin yoksul ve mağdur vatandaşlara ulaştırmak adına başlattıkları bağış kampanyaları yine iktidarı oldukça tedirgin etti ve “Ya bizim kampanyamızdan daha çok yardım toplarlar ise o zaman siyasi itibarımız düşer ve biteriz” hesapları ile bağış kampanyaları durdurulmuş, toplanan bağış paralarına hukuksuz bir şekilde el konularak bloke edilmiştir.

Devletin bankası olan Vakıf Bank, mahkeme kararı olmadan CHP’li Belediyelerin topladığı bağışları talimatla bloke etmiş ve yapılacak yardımları da engellemiştir..

Amaç belli … CHP’nin ve CHP’li Belediyelerin halka ulaşmada önünü kesme, güya vatandaşın gözünde iş yapamaz Belediyeler pozisyonuna sokarak, itibarsızlaştırma hesapları yapılmıştır..

Halkımız bu çirkin hesaba da yine yakinen tanık olduğu için, iktidarın hesabının aksine CHP’li Belediyelerin yanında yer alarak elbirliği ile çeşitli yeni yardım kampanyaları başlatmıştır..

CHP’li Belediyeler tüm bu engelleme çabalarına rağmen, devletin ulaşamadığı mağdur vatandaşlara ve küçük esnaflara hızlı bir şekilde ulaşarak, gıda ve nakit yardımları yaptığı gibi, faturalarını ödemiş, yoksulların bakkallara olan borçlarını ödeyerek, tüm insanlarımızın gönlünde sarsılmaz yer almıştır..

Vakıf Bank, hukuksuz olarak bloke ettiği bağış yardımlarını uzun süre bekletip, Belediyelere geri ödeme yapmadığı gibi şimdi aklı sıra hukuksuzluktan kendini kurtarmak için, Belediyelerin bağış kampanyasına para yatıranlara, parasını geri ödeme işlemi başlatması da düşündürücüdür..

Devletin bütün baskı unsurları CHP’li Belediyelerin mağdur vatandaşlara ulaşmasını engellemek için kullanılsa da, CHP’li Belediyeler hayırsever insanlarımızla birlikte el ele  vererek, salgın krizini yıkma hareketin de destan yazdılar ve yeni destanlar yazmaya da devam etmektedirler..

Böylece vatandaşlar; CHP ve Belediyelerinin ülkeyi ve Belediyeleri ayrım yapmadan, adaletli şekilde hizmetleri halka sunacağına net bir şekilde inandı..

 

İşte yapılan yeni anket… Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 2 puan geride bırakmış..

İşte CHP’nin yıllardan beri insanlarımıza anlatmak istediği sosyal Belediyecilik anlayışı budur..

Kars’ta adeta bir Belediye Başkanı istek ve duyarlılığı ile çalışan İl Başkanı Sayın Taner Toraman’ın gayretleri Doğu Anadolu’da oldukça dikkat çekmektedir.

Bütün bu güzel çalışmalar vatandaşlarımızın nezdinde mutlaka takdir görecek ve seçim sonuçlarına olumlu etki edecektir.

Gelin, CHP’li Belediyelerin yazdıkları destanlarda sizlerde rol alın…

 Halkımız adına “Teşekkürler” değerli Başkanlar..  

                                                                                        Rufay KARAHAN