CHP İKTİDAR HAREKETİ'NDEN HÜKUMETE ÖNEMLİ SORU!..

CHP İKTİDAR HAREKETİ'NDEN  HÜKUMETE ÖNEMLİ SORU!..

CHP İktidar Hareketi, Hükumete gizemli soruyu sordu : “Salgın var, Şehirlerarası trafik yasak.. Yinede; Köprü ve otoyollara yolcu geçiş ve ödeme garantisi yapılacak mı? 

Devlet tarafından, özel firmalara işletilmesi verilen, köprü ve otoyollar şimdilerde; virüs mücadelesi tedibrleri nedeniyle geçişler tamamen yok denecek kadar düşük.. Peki ne olacak, geçilmeyen bu köprülere devlet vaat ettiği parayı firmalara ödeyecek mi?

Paylas

CHP İktidar Hareketi, Hükumete gizemli soruyu sordu : “Salgın var, Şehirlerarası trafik yasak.. Yinede; Köprü ve otoyollara yolcu geçiş ve ödeme garantisi yapılacak mı? Ayrıca bu garantörler niye bağışlar yapmıyorlar?

www.haber2000.com   

Coronaviriüs mücadelesi tedbirleri insanları evlerine hapsettiği gibi, şehirlerarası yolculuklarda özel izinler dışında yasaklandı..

Hükumet, bazı köprü ve otoyolları “garantili ödeme” şartı ile işletmeye vermişti..

Şimdi bu mücadele sürecinde yasaklar uygulanıyor.. Yani köprülerdende, otoyolllardan da geçişler yok denecek kadar sayıda..

Peki, geçiş yasakları varken ve evinde oturan vatandaş bu garanti ödemeler vaatlerine yine cebinden ödeme yapacak mı?

Evet, herkes yardımlar ve fedakarlıklar seferberliği kervanına katılmışken, CHP İktidar Hareketi Başkanı Rufay Karahan, virüs mücadelesi sürecinde boş kalan köprü ve otoyollara ödemeler yapılmasına kuşku ile bakıyor..

Başkan Rufay Karahan, sosyal medya hesaplarından, CHP İktidar Hareketi Yönetimi adına paylaştığı çağrılarda, hükumete bu soruyu iletti;

“Halk adına soruyoruz, bu ağır mücadele sürecinde bu firmalara milyonlarca liralar ödenecek mi?  Vurgusunu yaptı..

İŞTE BAŞKAN KARAHAN’IN O PAYLAŞIMI