Nermin NALBANT AYDINLI

Nermin NALBANT AYDINLI

 

 TÜRK MİLLETİ HUZUR İSTİYOR!

Türkiye seçimlerden bir türlü sıyrılıp ta doğal dengesine dönemedi! Vatandaş geçim derdiyle uğraşırken bir taraftan da sandık demokrasisi sözü de bir kenara atıldı ve bence sudan sebeple İstanbul seçimleri iptal edilerek kişi hak ve özgürlüğü elinden alındı. Gerçekten ciddi hak kaybı olmuş olsaydı biz vatandaşlar olarak elbette o kişinin hakkını da savunur olurduk. Ne yazık ki YSK tarafından 250 sayfalık kararda ciddi bir delilin olmadığı ortada olup geçmiş seçimlere de şaibeli bakılmasına neden olmaktadır.

Bu karar ile hukuk siyasete alet edilmiş olup, demokratik yaşam için kara bir sayfadır!

Peki, bundan sonra ne olacak?

YSK’ya ve iktidara ne kadar güvenebileceğiz?

Kaybeden taraf (iktidar olursa)kazanıncaya kadar seçimler devam mı edecek?

Görülüyor ki demokrasi rafa kaldırılmış ve partili cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemiz ve demokrasi için doğru bir karar olmadığını seçimlerde görüyoruz. Tarafsız olması gereken cumhurbaşkanı ne yazık ki seçimlerde parti adına seçim çalışmasını yürütmesi diğer partili seçmenlerini ve vatandaşlarını ötelemesi demokrasi yerine tek adam sisteminin benimsetilmeye çalışılmasıdır.

Ülkenin ne kadar sıkıntıda olduğunu bilmeyecek kadar ekonomist olmaya gerek yok!

En basit mutfak harcamalarında çarşı, pazar ateş pahası. Ne meyve, ne sebze ne et, ne süt temel ihtiyaçlar bile zor karşılanır durumda.

İşsizlik artık insanları canından bezdirmiş,  intihar haberleri evlere ateş düşürmektedir.

Ortalığı sapıklar sarmış çoluk çocuk tehlikededir!

Hastaneler merkezden uzaklaştırılmış gariban hastalar perişan durumdadır!

Emekli zaten perişan, esnaf borçtan batak durumda, çiftçi desen üretemez oldu!

Siz daha neyin peşindesiniz!

Bu kadar mı gözünüzü hırs bürüdü, bu kadar mı gözünüzü saltanat aşkı boyadı! Siz daha neyin derdindesiniz ki sizi yönetin diye getiren bu halka bu kadar mı ahde vefanız!

Değerlerimize dokunmadan, ilkelerimize, bütünlüğümüze ve bağımsızlığımıza, kişi hak ve özgürlüklerin sadece iktidardan yana olanlara değil tüm toplumu ayrıştırmadan uygulanmasını isteyen Türk Milleti huzur istiyor,

Sizden sorunları çözmenizi istiyor, paylaşımcı, şeffaf anlayışla, hak, hukuk, adaletin uygulanmasını istiyor!

Çok mu bir şey isteniyor?

Bayramlarımızı huzur içinde kutlamak için demokrasiden ayrılmadan haydi Türkiye’m el ele, gönül gönüle huzurlu bir gelecek için yarınlarımıza sahip çıkalım?

SON SÖZÜM: Her şeyin çok güzel olması dileğiyle Hayırlı Bayramlar TÜRKİYEM.

Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.M.Kemal ATATÜRK            28.05.2019