Mektup rezaletine en sert tepki; CHP İktidar Hareketi’nden : “Çöp kutusuna atılan Trump’un küstah mektubu değil, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlığıdır.. Bu vurdum-duymazlık, tek kelime ile gaflettir” Haberi - Haber 2000

Mektup rezaletine en sert tepki; CHP İktidar Hareketi’nden : “Çöp kutusuna atılan Trump’un küstah mektubu değil, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlığıdır.. Bu vurdum-duymazlık, tek kelime ile gaflettir” Haberi - Haber 2000

Mektup rezaletine en sert tepki; CHP İktidar Hareketi’nden : “Çöp kutusuna atılan Trump’un küstah mektubu değil, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlığıdır.. Bu vurdum duymazlık, tek kelime ile gaflettir”

Kendisini; “Parti içi muhalefet değil, CHP’nin İktidar Kolu” olarak tanımlayan CHP İktidar Hareketi Yönetimi, ülkede ve dünyada gelişen olayları değerlendirmek üzere toplandı.

PARTİ PROGRAMINA ÖNERİLER

Rufay Karahan başkanlığında toplanan CHP İktidar Hareketi yönetim kurulu, yaklaşan büyük Kurultay konusunu da ele alıp, parti programında ki noksanlıkları dile getirdikten sonra, CHP Genel Merkezine, programa dahil edilmek istemi ile Ekonomik, İnsan Hak ve Özgürlüklerine daha geniş yer verilmesi adına öneri paketi hazırlama kararı alındı..

TÜRKİYE’NİN İZLEDİĞİ DIŞ POLİTİKA, BÜYÜK BİR PANELDE TARTIŞILACAK

Türkiye ve dünya gündeminde ki Fırat’ın doğusunda ki hareket operasyonunu da tartışan CHP İktidar Hareketinin yöneticileri, Türkiye’nin hızla büyük bir tuzağa itildiğini ve Büyük Ortadoğu Projesinin(BOP) son aşamasına gelindiğini vurgulayarak, AKP hükumetinin izlediği dış politikanın; günahı ve sevabı ile tartışılacak büyük bir Panel hazırlanması konusunda da karar kıldılar.

MEKTUP REZALETİNE EN SERT TEPKİ : “ÇÖPE ATILAN TRUMP’UN MEKTUBU DEĞİL, DEVLETİMİZİN BAĞIMSIZLIK İLKESİDİR”

Türkiye’de zam yağmurlarının, normal yağmurlardan önce başladığına işaret eden CHP İktidar Hareketi Başkanı Rufay Karahan, her iki ayda 1 milyon kişinin daha işsizler ordusuna katılmasının vahamet sonuçlar doğuracağına dikkat çekerek,

“Ülkeyi ekonomik bataklığa gömen AKP iktidarı, siyasi basiretsizliğinin üzerini örtmek ve ‘belki puan kazanırım’ düşünce gafleti ile ülkeyi çıkmaz bir savaşa sürüklemiştir. Yani; savaşla, insanların ölümleri ile siyasal medet umma mantığı işleve konulmuştur” dedi.

ABD Başkanı Trump’un, Türkiye Cumhurbaşkanına gönderdiği; “aptallık, kabadayılık yapma, oynama” gibi küçük düşürücü ifadeler kullanılmasının, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti adına son derece üzüntü verici olduğunu kaydeden Başkan Rufay Karahan, tepkilerini şöyle sürdürdü;

“ABD Başkanı Trump, dünyanın huzurunda Türkiye cumhuriyeti devletinin Cumhurbaşkanına ağır hakaretler içeren mektup gönderiyor ama maalesef bizim devletimizi yönetenler büyük bir vurdum-duymazlık moduna giriyorlar ve halende sesleri çıkmadı..

Sıkışınca da deniliyor ki; “biz o nezaketsiz mektubu buruşturup, çöp kutusuna attık”.. Sanki, bir mahalle arkadaşının yazdığı mektubu, yırtıp çöp kutusuna atıyorlar.. Trump’un ağır hakaret içeren mektubu devlet arşiv imimize girmiştir. Siz devlet arşivine giren, bir başka devlet başkanından gelen mektubu hangi yasaya dayanarak çöpe atıyorsunuz?

Belki de bu rezalet mektubu gelecek nesiller öğrenmesin diye devlet arşivine eklenmemiş ve çöp kutusuna atılmışta olabilir.. Bunu da yapabilirler..

Ama ne olursa olsun, çöp kutusuna atılan Trump’un seviyesiz mektubu değil, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlık ilkesidir..

AKP iktidarı da, bağımsız olamadıklarını göstermişlerdir..

Merak ediyoruz, Trump'un; bu mektubu seviyesiz bir dille yazıp göndermesi, daha önceleri de; kapalı kapılar ardında saklana ve muhatap kılınan küstah ve seviyesiz terslemelerin işareti midir?

Çünkü; ABD bu rezalet mektubu dünya kamuoyuna sızdırmasa idi, bizler de yıllarca asla öğrenemeyecektik..

Fırat’ın doğusunda güvenlik hattı kursanız da, maalesef Türkiye Cumhuriyeti Devletinin manevi şahsiyetini dünya kamuoyu önünde ayaklar altına düşürdüğünüz aşikardır..

Bu gaflete ortak olan herkesi  en sert şekilde kınıyoruz”