MAMAK TOPLANTILARI-1

MAMAK TOPLANTILARI-1

 

www.haber2000.com

 

(ANALİZ HABER)

CHP 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Ankara’nın Mamak ilçesi Belediye Başkanlığını; AK Parti’nin elinden almaya kararlı gözüküyor.

PARTİ TABANINA HAREKETLİLİK GELDİ

CHP’nin Mamak Belediyesini kazanmada ki en büyük şansı ise 8 Belediye Başkan Aday Adayının ön seçimle sandıkta belirlenmesi olacak.

 

Genel Merkezin Mamak ilçesinde ön seçim niteliği taşıyacak olan sandıkta oy kullanarak adayın belirlenmesini Ankara İl Başkanlığı Yöneticileri hakemlik görevini yapacak.

66 Mahallesi olan Mamak’ta; CHP adaylarının husumetli rakip tavırları takınmadıkları ve birlik içinde kazanma hedefine organize oldukları gözlendi.

Eğilim yoklamasına sevinen parti tabanı ise Aday Adaylarının propaganda toplantılarını kaçırmıyor ve seçecekleri adayları soru yağmuruna tutup, mantığında aday karnesi oluşturuyor.

 

Haber Sitemiz; Yılmaz Çele, Nurdoğan Yılmaz, Serpil Zülfikaroğlu, Battal Metin ve Mehmet Akın’ın yöneticisi oldukları; “Emek ve Demokrasi Platformu” binasında CHP Mamak Belediye Başkan Aday Adayları Av. Selahattin Emre ile Eğitimci- İşinsanı Durali Bozkurt’un, partililer ile yaptığı değerlendirme toplantısına katıldı.

Ayrı saatlerde partilerle yapılan toplantılarında; her iki adayında Irk ve mezhep ile bölgecilik tanımlarından uzak durulmasını, halka sadece CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışının anlatılması ile CHP’ye oy istenmesinin tembihlenmesi dikkat çekti.

 

Öte yandan Aday Adayı Av. Selahattin Emre’nin; partilerle olan toplantısına Avukat eşi ile birlikte gelmesi kadınlar tarafından takdir edilip alkışlandı.

Aynı zamanda CHP Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu Genel Sekreterliği görevini de yürüten, eski Hakim Av. Selahattin Emre, yıllardır Mamak’ın bütün mahalle ve sokaklarını gezip, mahalle muhtarları ile görüşmeler yaptığını, sıkıntıları rapor haline getirdiğine vurgu yaparak;

“Ulaştırma, nitelikli eğitim ve imar konularında önemli projeler oluşturdum.. Mevcut AKP’li belediye halkın dinlenebileceği ve kültür faaliyetlerini sürdüreceği park alanlarını bile yandaşlarına satıp, rantlar elde etti..

 

Aynı zamanda bölge İmarında çok, çok büyük dengesizlikler  oluşturuldu..

Ben Belediyeyi AKP’nin  elinden alıp, kazanacağıma kesinlikle inanıyorum.. Göreve geldiğimde ise birlikte yönetip, birlikte üretip, birlikte paylaşacağız. Kendimi de asla örgütlerin üzerinde görmeyeceğim.. Yeni Cemevleri ve okulların yapımına hızla başlayacağız.. İmar barışı düzenlemesine giren gecekondu sahiplerini zora sokmadan çok küçük bir meblağla evlerini yapıp, teslim edeceğiz..

 

Seçim sırasına güçlü bir kadın ve gençlik grubu oluşturup, Mamak’ta ki talan, adaletsizliğe ve ayrımcılığa son vereceğiz..  Vicdan ve vefayı ilke edineceğim.. Ve partime Mamak Belediyesini ekibimle birlikte kazandıracağım.. Bunun için sizlerden 16 Aralık günü yapılacak eğilim yoklaması oylamasında desteğinizi istiyorum” dedi.

Aday adayı Duralı Bozkurt ise devrim niteliği taşıyacak projeleri olduğuna işaret ederek; “Belediye Başkanı seçildiğimde Mamak’ta asla arsa sattırmayacağım, rant kapılarını kapatacağım, halka yönelik hizmetleri ilk sıralara alacağım.. Okul müdürlüğü yaptım, yönetim konusunda büyük tecrübem var… Aday olur isem CHP tabanı dışında ki kesimleri ziyaret edip, destek oylarını isteyeceğim.. Vatandaşa ülkenin nasıl yangına sürüklendiğini ve Mamak’ta halka değil de sadece birkaç grubun çıkarına çalışıldığını anlatıp oy isteyeceğim.. Yeter ki birlik içerisinde olalım, sandıktan çıkacak adayımızın etrafında kenetlenelim. Bu seçim kazınmamızda son şansımız.. Güçlü bir çalışma ile kesin kazanacağımıza inanıyor ve sizlerden desteğinizi istiyorum” dedi

Öte yandan CHP İktidar Hareketi Başkanı Rufay Karahan’ın da her iki adayın toplantısına gözlemci olarak katılması, görüş ve öneriler sunması dikkat çekti ..08.12.2018