KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ

KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ

  ABC GAZETESİ

Karabük’te CHP rüzgarı: Önce milletvekili, şimdi de…

19.11.2018 15:12

Cumhuriyet Halk Partisi 1995 yılında il olan Karabük’te 24 Haziran seçimlerine kadar milletvekili çıkaramamıştı.

2018 genel seçimlerinde Karabük tarihinde ilk kez milletvekili çıkaran CHP atılımını sürdürmeye kararlı görünüyor. Son olarak 1978’de Sabahattin Oral ile bir CHP’li Karabük belediye başkanlığı koltuğuna oturmuştu. Şimdi ise, Karabük CHP üyeleri, 2019 yerel seçimlerinde yeniden tarih yazacaklarına inanıyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Karabük belediyesi için adayı eski merkez ilçe başkanı Mehmet Durum, 1995 yılından bu yana ilk kez 2018’de Hüseyin Avni Aksoy’u TBMM’ye Karabük CHP temsilcisi olarak gönderdiklerini, şimdi ise sıranın belediyeyi devralmaya geldiğini söylüyor. Az görülen bir dayanışma ve birlik resmi veren Karabük’te partili, partisiz geniş kesimlerde heyecan yaratan eski merkez ilçe başkanı Durum, plansız şehircilik anlayışı, aşılamayan hava kirliliği, park sorunu gibi sorunlara çözüm bulacak projelerle Karabük’te belediye başkanlığı için sandıkta yarışacak.

Halkçı ve sosyal belediyecilik anlayışını Karabük’te yaşatacaklarını vurgulayan Mehmet Durum, Karabük’ün sorunlarına yine Karabüklülerle eşgüdüm içerisinde çözüm getireceklerini belirtiyor.