RUFAY KARAHAN

RUFAY KARAHAN

www.haber2000.com 

KÖYLÜ İŞİ DEĞİL, PROVAKASYON KOKUYOR..     

     Ankara’nın Çubuk İlçesinde Şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırı,  Sayın KILIÇDAROĞLU’nun tam da kendi deyimiyle “Türkiye’nin birliğine ve bütünlüğüne yapılan bir saldırıdır.”

Kamuoyunun genel kanısı bu saldırının organize ve planlı olarak birileri tarafından yaptırılmış ve yapılmış olmasıdır.

20 Nisan 2019 Cumartesi günü törenle memleketlerine gönderilen Şehitlerin cenazeleri defin işlemleri bir gün sonra yapılıyor ve toprağa veriliyor.

O gün, MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin Antalya’da partililerine yaptığı konuşmada yine hararetli ve sert bir dille Bekadan söz ederek İstanbul seçimlerinin mutlaka yenilenmesinin gerekliliğinin yanında, CHP’nin seçimlerde işbirliğinden kaynaklı HDP eliyle PKK’nın tarafı olduğu, bu nedenle de askerlerimizin bir nev’i CHP’nin sorumluluğunun olduğu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kesinlikle bu kesime teslim edilemeyeceği, bununla ilgili ne varsa yapılması gerektiğini vurguluyordu.

CHP’yi adres ve hedef gösteriyordu.

O gün, Eski Genel Kurmay Başkanı ve şimdiki Milli Savunma Bakanı, devletin ve kabinenin çok önemli yetkilisi olup, her zaman çok sayıda koruma ile gezen Hulusi AKAR’ın  mevcut Genel Kurmay Başkanı ile birlikte cenaze merasiminde tören alanında bulunduğu anlarda saldırı gerçekleşiyor.

O gün, güvenliği sağlamakla görevli Jandarma ve Polisin gözlerinin önünde Ülkenin en büyük Muhalefet partisinin Liderine Yumruklar, tekmeler, bastonlarla saldırılıyor ve emniyet kuvvetleri bütün ikazlara rağmen “Biber gazı  sıkamayız” diyecek kadar rahat davranabiliyor ve güvenliği sağlamada yetersiz kalıyor.

O gün, İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’nun İstanbul Maltepe’de görkemli bir mitingin yapılacağı gündür ve defin yapılacağı saatler ile aynı vakitlerdir.

O gün, saldırının hemen ardından akıllara gelen, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun daha önce medyada açık açık beyan ve itiraf ettiği “Bütün Valiliklere talimat gönderdim. CHP’li yetkilileri şahit cenazelerine kabul etmeyin ve protokole almayın.” sözleri…

      Bütün bunlar üst üste konulunca, yine kamuoyunda akıllara gelen, acaba birileri bir kargaşa ve kaosun yaratılmasını sağlayıp Ekrem İMAMOĞLU’nun İstanbul mitingini gölgede bırakmak ve böyle bir kaosun yaratılmasıyla halkı birbirine daha da uzaklaştırıp kin ve nefret kazanını kaynatmak ve bu vesile ile seçimlerin yenilenmesinden bir medet mi umuyor.

Ancak; görünen o ki, Sayın KILIÇDAROĞLU, CHP Yöneticileri ve sağdan veya soldan genel olarak halk bu oyuna gelmedi..

Demokrasi, hak, hukuk ve adalet her kes için gereklidir.

Bir daha böyle olayların olmaması dileklerimle…

                                                       Rufay KARAHAN

                                                   22.04.2019 / ANKARA